Магній (Mg) – це мінерал, що відіграє важливу роль у функціонуванні мозку. Його недолік може призвести до аномальних збуджень нейронів, веде до порушення сну. Магній виходить з організму з потом, тому проблеми частіше зустрічаються у спортсменів. Магній зазвичай безпечний, але може погіршити засвоєння деяких фар мацевтичних препаратів, зокрема біфосфонатів. Магній діє синергетично з блокаторами кальцієвих каналів, знижуючи артеріальний тиск, створюючи ризик виникнення гіпотонії/гіпотензії (тобто.низького артеріального тиску). Якщо ви приймаєте будь-які ліки, проконсультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж розглядати додавання магнію як добавку.

Харчування, що включає продукти з високим вмістом магнію (рибу, горіхи, квасоля, зелені овочі та листя овочів), не вимагає жодних добавок, принаймні у випадках, метою яких є покращення сну або зниження тривожності. У разі дефіциту магнію першим варіантом має бути додавання або збільшення кількості джерел магнію за рахунок зміни раціону харчування, але за неможливості зробити це, можна використовувати добавки.

ЯК ЙОГО ПРИЙМАТИ? Стандартна доза становить 200 мг елементарного магнію (магнію в чистому вигляді) раз на день, хоча він безпечний при споживанні до 350 мг. 5 Оскільки магній може мати заспокійливу дію, його часто додають перед сном. Основні форми добавок магнію: цитрат, глюконат та гліцинат. Для збільшення засвоєння магнію глюконат слід приймати під час їжі (на порожній шлунок можна приймати інші форми). Краще уникати оксиду магнію: він має низьку біодоступність, що може спричинити кишковий дискомфорт та діарею. Уникайте одночасного прийому магнію, кальцію, заліза та цинку в комбінації понад 800 мг, оскільки велика кількість цих мінералів конкуруватимуть за засвоєння. Магній також може погіршувати засвоєння антибіотиків, що особливо відносяться до групи тетрациклінів (наприклад, доксициклін) та хінолонів (наприклад, ципрофлоксацин), тому приймайте їх з інтервалом не менше шести годин